Advertising
Kenyanul Derrick Njoroge și ugandeza Ester Chekwemoi au câștigat Semimaratonul internațional „Constantina Diță”

Semimaratonul internațional „Constantina Diță”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 26 apr. 2026, 16:28
Atletul kenyan Derrick Chege Njoroge și atleta ugandeză Ester Yeko Chekwemoi au câștigat, duminică, Semimaratonul internațional ‘Constantina Diță’, desfășurat cu startul și sosirea pe Bd. Constantin Prezan din Capitală.
Citește și
- 17:30David Popovici, în audienţă la Papa Leon. ”Sportul este medicament pentru trup şi spirit”
- 12:20David Popovici revine în competiție! Va concura în trei probe la Trofeul „Sette Colli” de la Roma
- 10:52Ancelotti, impresionat după debutul lui Neymar la CM 2026: „Ca un copil care joacă pentru Brazilia”
- 10:46Selecționerul Montella, după eliminarea Turciei de la Mondial: „Nu îmi dau demisia”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























