Social· 1 min citire

Un tânăr de 21 de ani a ajuns la spital în urma unui accident rutier

Un tânăr de 21 de ani a ajuns la spital în urma unui accident rutier

Un tânăr de 21 de ani a ajuns la spital în urma unui accident rutier

Scris de Sergiu Badarau Publicat: 23 feb. 2022, 17:31

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Ieri, 22 februarie 2022, în jurul orei 08.00, pe DN 75, la km 58+650 m, un tânăr de 27 de ani, din comuna Albac, în timp ce conducea un autoturism a intrat în coliziune cu un alt autovehicul, condus de un tânăr, de 21 de ani, din comuna Scărișoara. 

În urma accidentului, conducătorul celui de-al doilea autoturism a suferit leziuni corporale ușoare și a fost transportat la spital.

Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Sursa: Realitatea de Alba

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Social