Social· 1 min citire

Un cetățean spaniol, la mâna judecătorilor din Alba. Spania a emis un mandat de arestare pe numele său

Un cetățean spaniol, la mâna judecătorilor din Alba. Spania a emis un mandat de arestare pe numele său

Un cetățean spaniol, la mâna judecătorilor din Alba. Spania a emis un mandat de arestare pe numele său

Scris de Sergiu Badarau Publicat: 17 feb. 2023, 16:38

Astăzi va fi prezentat Curții de Apel Alba Iulia, în vederea confirmării mandatului.

La data de 16 februarie, polițiștii Biroului pentru Imigrări al Județului Sibiu, în urma activităților desfășurate, au depistat un bărbat, de 55 de ani, cetățean spaniol, cu reședința în județul Sibiu, pe numele căruia autoritățile judiciare din Spania au emis mandat european de arestare.

Bărbatul este bănuit de comiterea de infracțiuni economice, pe teritoriul statului spaniol.

Acesta a intrat legal în România, beneficia de drept de ședere și desfășura activități comerciale.

A fost predat polițiștilor din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Sibiu – Serviciul de Investigații Criminale, în vederea continuării demersurilor.

Astăzi va fi prezentat Curții de Apel Alba Iulia, în vederea confirmării mandatului.

Sursa: Realitatea de Alba

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Social