Un bărbat și-a trimis fiica minoră la cerșit pentru a avea bani de băutură

Un bărbat și-a trimis fiica minoră la cerșit pentru a avea bani de băutură
Polițiștii o cercetează, pentru aceeași faptă și pe concubina bărbatului, în vârstă de 30 de ani.
La data de 19 iulie 2022, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Municipiului Alba Iulia, au reținut, pentru 24 de ore, un bărbat de 30 de ani, din Zlatna, care este cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de exploatarea cerșetoriei, faptă prevăzută și pedepsită de art. 214 din Codul Penal.
În sarcina acestuia s-a reținut faptul că, în perioada 9 – 18 iulie 2022, împreună cu concubina sa, ar fi determinat-o pe fiica lor, în vârstă de 9 ani, să apeleze, în mod repetat, la mila publicului, iar cu banii obținuți și-ar fi cumpărat produse alimentare și băuturi alcoolice.
În cursul zilei de azi, 20 iulie, bărbatul va fi prezentat Parchetului de pe Lângă Judecătoria Alba Iulia, pentru dispunerea măsurilor legale.
Polițiștii o cercetează, pentru aceeași faptă și pe concubina bărbatului, în vârstă de 30 de ani.
Sursa: Realitatea de Alba
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:32 - Emmanuel Macron cere o Europă mai puternică: „Nu ne mai putem baza pe protecția SUA”
- 20:54 - Propunere controversată din cercul lui Trump: Iranul respinge ideea înlocuirii cu Italia la Campionatul Mondial
- 20:08 - Nicușor Dan, după tensiunile din coaliție: „Știu ce s-a întâmplat, așteptăm demisiile și decidem”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News













