Un bărbat din Ighiu păcălit un gălățean. Ce a comandat de pe internet și ce a primit
23 mar. 2022, 14:49
Actualizat: 23 mar. 2022, 14:49

Un bărbat din Ighiu păcălit un gălățean. Ce a comandat de pe internet și ce a primit
Articol scris de Scris de Sergiu Badarau
Prejudiciul, în valoare de 700 de lei, a fost recuperat și restituit păgubitului.
Un tânăr, în vârstă de 25 de ani, din comuna Braniștea, județul Galați, a fost identificat de polițiștii Secției 1 Poliție Rurală Galda de Jos ca persoană bănuită de comiterea infracțiunii de înșelăciune.
Se pare că, la începutul lunii ianuarie 2022, ar fi postat pe un site, de antichități, un anunț prin care oferea, spre vânzare, monede din argint. Fiind contactat de un bărbat din comuna Ighiu, care și-ar fi manifestat intenția de a cumpăra monedele, tânărul i-ar fi expediat alte monede decât cele prezentate în anunț.
Prejudiciul, în valoare de 700 de lei, a fost recuperat și restituit păgubitului.
Sursa: Realitatea de Alba
Citește și:
- 07:06 - Noi bombardamente la granița cu Ucraina: regiunea Belgorod, fără energie și apă după un atac cu rachete
- 06:59 - Violențe în Mexic după ce armata a ucis un baron al drogurilor
- 14:16 - Statul ne scoate la tablă ca să vadă tot cartierul cine a sărit peste plata impozitului
- 13:56 - Kelemen Hunor avertizează asupra colapsului social: „Suntem la limită, prăpastia dintre bogați și săraci este uriașă”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News






_e32ebcad9a.webp)




