Social· 1 min citire

Un bărbat a ajuns la spital după ce a fost lovit de o mașină

Un bărbat a ajuns la spital după ce a fost lovit de o mașină

Un bărbat a ajuns la spital după ce a fost lovit de o mașină

Scris de Sergiu Badarau Publicat: 18 mai 2023, 16:49

Din informațiile primite de la apelant ar fi vorba despre un pieton acroșat de un autoturism.

Detașamentul de pompieri Alba Iulia în cooperare cu SAJ Alba au intervenit pentru acordarea primului ajutor medical la un accident rutier produs pe Bulevardul Republicii (zona Dedemen) din municipiu.

Din informațiile primite de la apelant ar fi vorba despre un pieton acroșat de un autoturism.

A fost asistată medical de catre echipajul SMURD o persoana în vârstă de aproximativ 54 ani, cu suspiciune de fractură la membrul inferior drept.

Bărbatul a fost predat ambulței SAJ, urmând a fi transportat la spital.

Sursa: Realitatea de Alba

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Social