Social· 1 min citire

S-a urcat la volanul unei autoutilitare fără a avea permis și a lovit o mașină parcată

S-a urcat la volanul unei autoutilitare fără a avea permis și a lovit o mașină parcată

S-a urcat la volanul unei autoutilitare fără a avea permis și a lovit o mașină parcată

Scris de Monica Ghinet Publicat: 25 aug. 2020, 15:42

La data de 24 august 2020, în jurul orei 18.30, polițiștii Secției 7 Poliție Rurală Sebeș s-au deplasat pe raza localității Câlnic unde un cetățean a reclamat, prin 112, faptul că autoturismul său, care era parcat în fața locuinței, a fost lovit de o autoutilitară.

La data de 24 august 2020, în jurul orei 18.30, polițiștii Secției 7 Poliție Rurală Sebeș s-au deplasat pe raza localității Câlnic unde un cetățean a reclamat, prin 112, faptul că autoturismul său, care era parcat în fața locuinței, a fost lovit de o autoutilitară.

În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat că un tânăr de 29 de ani, din comuna Câlnic, în timp ce conducea o autoutilitară, a efectuat o manevră de întoarcere, împrejurare în care a acroșat autoturismul reclamantului, după care și-a continuat drumul.

Cu ocazia verificărilor efectuate, polițiștii au constatat că tânărul care a condus autoutilitara nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule. Pe numele său a fost întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de conducere fără permis.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Social