Social· 1 min citire

Peste 80 de șoferi au rămas fără permise de conducere

Peste 80 de șoferi au rămas fără permise de conducere

Peste 80 de șoferi au rămas fără permise de conducere

Scris de Sergiu Badarau Publicat: 13 feb. 2023, 21:22

La acțiune, polițiștii Serviciului Rutier au fost sprijiniți de polițiștii din Teiuș și de cei din Aiud.

Acțiunea s-a desfășurat pe DN 1, între Teiuș și Aiud, iar polițiștii au utilizat 4 aparate de măsurare a vitezei, care au fost amplasate în zonele identificate cu risc de producere a accidentelor rutiere.

În cadrul acțiunii, au fost depistați și sancționați contravențional 81 de conducători auto care nu au respectat regimul legal de viteză și 8 conducători auto care au încălcat alte reguli privind circulația pe drumurile publice.

A fost constatată o infracțiune rutieră și a fost reținut un permis de conducere.

La acțiune, polițiștii Serviciului Rutier au fost sprijiniți de polițiștii din Teiuș și de cei din Aiud.

Sursa: Realitatea de Alba

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Social