Advertising
Peste 50 de oameni au fost salvați de pe munte, în ultimele 24 de ore. Avertisment al salvamontiștilor

Peste 50 de oameni au fost salvați de pe munte, în ultimele 24 de ore. Avertisment al salvamontiștilor
Scris de Realitatea de Alba Publicat: 10 ian. 2026, 10:52
Peste 50 de turiști au fost salvați de pe munte în ultimele 24 de ore, potrivit datelor transmise de Salvamont România. Dintre aceștia, 14 au avut nevoie de transport la spital cu ambulanțele SAJ, SMURD sau Salvamont.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:13Temperaturile resimțite la această oră în țară. Unde se înregistrează 41 de grade / Când se răcorește vremea
- 13:56Restricții pe drumurile din 35 de județe, luni și marți, din cauza codului roșu de caniculă
- 11:15Raed Arafat, avertisment de ultimă oră în plin cod roșu de caniculă
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























