Mamă reținută pentru că și-a înjunghiat copilul

Mamă reținută pentru că și-a înjunghiat copilul
O femeie din Sebeș a fost reținută de polițiști după ce și-ar fi înjunghiat fiul, în zona coapsei. Tânărul a ajuns la spital unde a rămas internat.
O femeie din Sebeș a fost reținută de polițiști după ce și-ar fi înjunghiat fiul, în zona coapsei. Tânărul a ajuns la spital unde a rămas internat.
La data de 12 octombrie 2020, în jurul orei 21.30, polițiștii din Sebeș au fost sesizați, prin 112, cu privire la faptul că un tânăr de 26 de ani a fost victima unei agresiuni, prezentând două plăgi înjunghiate la un picior.
Din primele cercetări efectuate de polițiștii deplasați la fața locului a rezultat faptul că, pe fondul consumului de băuturi alcoolice, între o femeie de 44 de ani și fiul său, în vârstă de 26 de ani, ar fi avut loc un conflict spontan în timpul căruia femeia i-ar fi aplicat tânărului două lovituri, cu un cuțit, în coapsa piciorului stâng.
Tânărul a fost transportat la spital unde a rămas internat, iar față de femeie polițiștii au luat măsura reținerii, pentru o perioadă de 24 de ore, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de violență în familie.
Cercetările sunt continuate.
Sursa: Realitatea de Alba
Citește și:
- 08:44 - Atenționare de călătorie în Ungaria. Ce transmite MAE și cine sunt cei vizați
- 20:48 - Interviu eveniment la Realitatea Plus. Emisarul SUA pentru Iran și Venezuela, analiză de ultimă oră despre criza globală, alături de Ana Maria Păcuraru
- 19:28 - Decizie de ultimă oră a magistraților de la Curtea de Apel: procesul lui Călin Georgescu poate începe. Decizia nu este definitivă
- 19:18 - Înfrângere definitivă pentru Gigi Becali și FCSB la CCR. Nu mai are căi de atac pentru a folosi numele Steaua București
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News











