Social· 1 min citire

Infractor condus la închisoare

Infractor condus la închisoare

Infractor condus la închisoare

Scris de Monica Ghinet Publicat: 25 nov. 2021, 12:00

La data de 24 noiembrie 2021, polițiștii Secţiei 2 Poliţie Rurală Vinţu de Jos au depistat și reținut un bărbat de 50 de ani, din comuna Săliștea, județul Alba, care este posesorul unui mandat de executare a pedepsei închisorii, emis, la data de 24 noiembrie 2021, de Judecătoria Alba Iulia.

La data de 24 noiembrie 2021, polițiștii Secţiei 2 Poliţie Rurală Vinţu de Jos au depistat și reținut un bărbat de 50 de ani, din comuna Săliștea, județul Alba, care este posesorul unui mandat de executare a pedepsei închisorii, emis, la data de 24 noiembrie 2021, de Judecătoria Alba Iulia.

Bărbatul a fost condamnat la executarea unei pedepse de un an și două luni închisoare, pentru săvârșirea infracțiunilor de lovire sau alte violente și violarea de domiciliu.

Condamnatul a fost depus în Penitenciarul Aiud, pentru executarea pedepsei.

Sursa: Realitatea de Alba

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Social