Social· 1 min citire

Infractoare, conduse după gratii

Infractoare, conduse după gratii

Infractoare, conduse după gratii

Scris de Monica Ghinet Publicat: 7 nov. 2020, 10:43

La data de 05 noiembrie 2020, în jurul orei 10.00, polițiștii de investigații criminale din Aiud au depistat și reținut o femeie de 33 de ani din municipiu, posesoare a unui mandat de executare a pedepsei închisorii, emis de către Judecătoria Aiud.

La data de 05 noiembrie 2020, în jurul orei 10.00, polițiștii de investigații criminale din Aiud au depistat și reținut o femeie de 33 de ani din municipiu, posesoare a unui mandat de executare a pedepsei închisorii, emis de către Judecătoria Aiud.

Femeia a fost condamnată la executarea unei pedepse privative de libertate de 4 ani închisoare, pentru comiterea infracțiunii de înșelăciune.

Condamnata a fost depusă la Penitenciarul Aiud în vederea executării pedepsei.

La data de 05 noiembrie 2020,  polițiștii din Blaj au depistat și reținut o femeie de 44 de ani din Blaj, posesoare a unui mandat de executare a pedepsei închisorii, emis de Judecătoria Blaj.

Femeia a fost condamnată la executarea unei pedepse privative de libertate de 7 luni închisoare, pentru comiterea infracțiunii de furt.

Condamnata a fost depusă la penitenciar în vederea executării pedepsei.

Sursa: Realitatea de Alba

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Social