Hoți din București au dat ultima lovitură în Sebeș

Polițiștii din Sebeș i-au identificat pe trei bărbați din București ca persoane bănuite de furt. Aceștia ar fi sustras laptopuri din incinta unui magazin din municipiu.
Polițiștii din Sebeș i-au identificat pe trei bărbați din București ca persoane bănuite de furt. Aceștia ar fi sustras laptopuri din incinta unui magazin din municipiu.
La data de 06 noiembrie 2020, poliţiştii de investigaţii criminale din cadrul Poliţiei Municipiului Sebeș i-au identificat pe trei bărbați, doi 45 de ani și unul de 40 de ani, din București, ca persoane bănuite de săvârşirea unor fapte de furt semnalate poliţiei în cursul zilei de 13 septembrie 2020 de către reprezentantul unui magazin din Sebeș.
În sarcina acestora s-a reţinut faptul că, la data de 12 septembrie 2020, în timp ce erau în incinta magazinului, ar fi profitat de neatenția angajaților și ar fi sustras fiecare câte un laptop, în valoare totală de 9.500 de lei.
Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea întregii activități infracționale a celor 3 bărbați precum și pentru recuperarea prejudiciului.
Sursa: Realitatea de Alba
Citește și:
- 15:18 - Interdicție pentru copiii sub 15 ani pe rețelele de socializare
- 15:14 - România, tot mai dependentă de gazul extern. Importurile au crescut masiv, pe fondul declinului extracției interne
- 12:32 - Ciobanii din Sibiu se revoltă față de acordul Mercosur
- 11:49 - Circulația trenurilor, afectată de viscol. Oamenii sunt blocați în vagoane. Întârzieri de peste trei ore
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News











