Social· 1 min citire

Ce a pățit o femeie care a traversat strada prin loc nepermis

Ce a pățit o femeie care a traversat strada prin loc nepermis

Ce a pățit o femeie care a traversat strada prin loc nepermis

Scris de Sergiu Badarau Publicat: 7 ian. 2022, 17:02

În urma accidentului, femeia a suferit leziuni corporale și a fost transportată la spital.

Ieri, 6 ianuarie 2022, în jurul orei 06.30, un tânăr de 25 de ani, din comuna Daia Română, județul Alba, în timp ce conducea un autoturism pe strada Călărași din Sebeș, a acroșat o femeie de 42 de ani, din Sebeș, care s-a angajat în traversarea străzii prin loc nepermis.

În urma accidentului, femeia a suferit leziuni corporale și a fost transportată la spital.

Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

Cercetările sunt continuate, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Sursa: Realitatea de Alba

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Social