Advertising
Cardul de sănătate devine obligatoriu de miercuri, 1 iulie, pentru unele servicii medicale

Cardul de sănătate devine obligatoriu de miercuri, 1 iulie, pentru unele servicii medicale
Scris de Realitatea de Alba Publicat: 1 iul. 2020, 08:39
De astăzi, cardul de sănătate devine obligatoriu pentru spitalizarea continuă şi de zi, pentru serviciile paraclinice şi la farmacie, dar nu este necesar la medicul de familie şi la medicul din ambulatorul de specialitate și nici pentru serviciile de urgență.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:49Etapa a doua de înscriere la grădiniță: ce trebuie să știi înainte de 26 iunie
- 08:43Paradox în aviație: combustibil mai ieftin, dar prețurile biletelor rămân neschimbate
- 08:34Declarație explozivă a lui Trump despre Iran: „Fac ce trebuie făcut, indiferent de consecințe”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























