Social· 1 min citire

Bărbat rătăcit, găsit de către jandarmii montani

Bărbat rătăcit, găsit de către jandarmii montani

Bărbat rătăcit, găsit de către jandarmii montani

Scris de Monica Ghinet Publicat: 23 aug. 2022, 08:33

Luni, 22.08.2022, în jurul orei 10.00, efective de jandarmi din cadrul Postului de Jandarmi Montan Șugag, au fost solicitate prin S.N.U.A.U. 112, să intervină în zona Tău Bistra, pentru a recupera un bărbat care s-a rătăcit.

Luni, 22.08.2022, în jurul orei 10.00, efective de jandarmi din cadrul Postului de Jandarmi Montan Șugag, au fost solicitate prin S.N.U.A.U. 112, să intervină în zona Tău Bistra, pentru a recupera un bărbat care s-a rătăcit.

    Solicitarea a venit din partea unui bărbat de 30 de ani din localitatea Câlnic, care a sesizat jandarmii despre faptul că a plecat împreună cu mai mulți prieteni să adune ciuperci, dar după un timp acesta s-a îndepărtat și nu a mai știut să se întoarcă la grup.

În scurt timp, un  echipaj de jandarmerie a ajuns în zona specificată, iar cu ajutorul indicațiilor primite, jandarmii au găsit persoana în cauză și au transportat-o în siguranță, aceasta neavând nevoie de îngrijiri medicale.

Sursa: Realitatea de Alba

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Social