A încercat să se împace cu fosta iubită și a ajuns în arest

A încercat să se împace cu fosta iubită și a ajuns în arest
Reținut pentru încălcarea ordinului de protecție Un bărbat din comuna Roșia Montană a fost reținut de polițiști, după ce a încălcat ordinul de protecție care îi interzicea să se apropie de fosta sa concubină. S-a dus la locuința ei pentru a o convinge să se împace. La data de 6 ianuarie 2021, polițiștii Postului de Poliție Roșia Montană au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un bărbat de 40 de ani, din comuna Roșia Montană, care este cercetat pentru încălcarea ordinului de protecție. În după amiaza zilei de 5 ianuarie 2021, bărbatul s-ar fi deplasat la domiciliul fostei sale concubine și ar fi încercat să o convingă să facă demersurile necesare pentru a-i fi ridicate restricțiile stabilite de instanța de judecată, printr-un ordin de protecție, emis pentru o perioadă de 6 luni, ca urmare a unor fapte de violență în familie. În cursul zilei de azi, 7 ianuarie, bărbatul va fi prezentat în fața magistraților din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Câmpeni, pentru dispunerea măsurilor legale.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:35Tragedie în Italia: o româncă și fiica ei de 13 ani au fost găsite moarte într-un apartament din Torino
- 12:36Fostul prezentator Top Gear, Jeremy Clarkson, în remisie după tratamentul pentru cancer la prostată
- 11:35Explozie puternică în Qatar: zeci de răniți și persoane dispărute la un complex de gaze naturale
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























