Social· 1 min citire

42 de pietoni prinși pe picior greșit de polițiști

42 de pietoni prinși pe picior greșit de polițiști

42 de pietoni prinși pe picior greșit de polițiști

Scris de Sergiu Badarau Publicat: 31 ian. 2023, 20:42

Ieri, 30 ianuarie, polițiștii rutieri din județul Alba au continuat acțiunile dedicate siguranței rutiere.

Ieri, 30 ianuarie, polițiștii rutieri din județul Alba au continuat acțiunile dedicate siguranței rutiere. Cu ocazia activităților desfășurate, care au vizat, în principal, creșterea disciplinei pietonilor, au fost depistați și sancționați contravențional, 42 de pietoni care s-au angajat în traversarea drumului public, prin loc nepermis.

În săptămâna curentă, polițiștii rutieri din județul Alba acționează pentru creșterea siguranței rutiere, desfășurând controale privind transportul de persoane, respectarea regulilor de către pietoni și bicicliști, respectarea regimului legal de viteză și pentru depistarea celor care conduc sub influența alcoolului sau a drogurilor.

Sursa: Realitatea de Alba

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Social