Advertising
Robert Sighiartău anunță că PNL propune creșterea numărului de parlamentari reprezentanți ai diasporei
Robert Sighiartău anunță că PNL propune creșterea numărului de parlamentari reprezentanți ai diasporei
Scris de Marius Paul Publicat: 26 nov. 2019, 19:05
Secretarul general al Partidului Național Liberal, deputatul Robert Sighiartău, a anunțat, marți, că, în viitor, reprezentarea diasporei în Parlamentul României va fi întărită, prin creșterea numărului de parlamentari care îi reprezintă pe cetățenii din afara țării. În loc de 6 cât este în prezent, PNL propune ca numărul acestor parlamentari să ajungă la 15.
Citește și
- 14:45Ilie Bolojan, după consultările de la Cotroceni: PNL propune un „pact pentru România”. Partidul a pus pe masă două variante de guvern minoritar
- 14:42George Simion, după consultările de la Cotroceni: „Singura variantă este guvern cu premier AUR”. Ce spune despre alte posibile scenarii
- 14:39George Simion respinge acuzațiile privind o posibilă înțelegere cu PSD: „Nu a existat o astfel de propunere”
- 14:35Ședință decisivă în PNL după consultările de la Cotroceni: liderii liberali se reunesc la ora 18.00
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

























