NICOLAE CIUCĂ, VIZITĂ LA HORODNIC DE SUS: ”L-AM ÎNTÂLNIT PE PRIMARUL VALENTIN LUȚĂ, UN OM CREDINCIOS, FAMILIST CARE ÎȘI SLUJEȘTE COMUNITATEA CU PASIUNE”

NICOLAE CIUCĂ, VIZITĂ LA HORODNIC DE SUS: ”L-AM ÎNTÂLNIT PE PRIMARUL VALENTIN LUȚĂ, UN OM CREDINCIOS, FAMILIST CARE ÎȘI SLUJEȘTE COMUNITATEA CU PASIUNE”
Ciucă a evidențiat rezultatele investițiilor realizate în localitate în ultimii opt ani, sub conducerea primarului Valentin Luță
Într-o vizită în comuna Horodnic de Sus, Nicolae Ciucă a evidențiat rezultatele investițiilor realizate în localitate în ultimii opt ani, sub conducerea primarului Valentin Luță. Cu o sumă impresionantă de 37 de milioane de euro investită în proiecte de infrastructură și modernizare, Ciucă a subliniat că transformările din Horodnic de Sus sunt evidente și reprezintă un exemplu de administrație eficientă.
La Horodnic de Sus l-am întâlnit pe primarul Valentin Luță, un om credincios, familist care își slujește comunitatea cu pasiune.
În ultimii 8 ani s-au investit 37 de milioane de euro în proiecte de infrastructură și modernizare iar rezultatele sunt vizibile și vorbesc de la sine.Aceste realizări demonstrează ce poate face o administrație liberală care are la baza valori solide și multă credință în Dumnezeu”, a transmis Nicolae Ciucă.
Sursa: Realitatea Din PNL
Citește și:
- 14:47 - Ioana Dogioiu: "Premierul nu a stabilit încă echipa după plecarea PSD"
- 14:39 - Anca Alexandrescu, despre planul PSD după ieșirea de la guvernare: Bolojan va pleca, e doar o chestiune de timp
- 14:30 - Miniștrii social-democrați și-au depus demisiile la Guvern. PSD: Din acest moment, premierul nu mai are sprijinul unei majorităţi parlamentare
- 13:13 - 40 de proiecte de acte normative pe agenda Guvernului; miniștrii PSD urmează să-și depună demisia | VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News














