Advertising
MINISTRUL ENERGIEI A CONVOCAT MIERCURI O ŞEDINŢĂ CU TOŢI PRODUCĂTORII DE ENERGIE DIN ROMÂNIA
17 iul. 2024, 13:25

MINISTRUL ENERGIEI A CONVOCAT MIERCURI O ŞEDINŢĂ CU TOŢI PRODUCĂTORII DE ENERGIE DIN ROMÂNIA
La final, ministrul Energiei va susţine o conferinţă de presă
Ministrul Energiei, Sebastian Burduja, a convocat miercuri, la ora 15:00, o şedinţă cu toţi producătorii de energie din România.
Potrivit reprezentanţilor ministerului, temele de pe ordinea de zi vor fi: capacităţile de producţie şi echilibrare disponibile; stadiul proiectelor de investiţii în producţia de energie electrică; accelerarea planurilor de investiţii în noi capacităţi de stocare.
La final, ministrul Energiei va susţine o conferinţă de presă.
AGERPRES
Citește și:
- 18:33 - Nicușor Dan, mesaj după consultările cu partidele: Vom continua până când se va cristaliza o variantă de majoritate solidă, pro-occidentală
- 15:53 - Reacția lui Ninel Peia după apariția noilor sondaje politice
- 15:51 - Sondajele care dau peste cap puterea în ziua consultărilor. AUR, pe primul loc în intențiile de vot ale românilor
- 14:53 - Dronă rusească, atac asupra unui cargou chinezesc în Marea Neagră. Kievul acuză: „Nici aliații Moscovei nu sunt în siguranță”
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News












