JANDARMERIA, REACȚIE DUPĂ AUDIEREA LUI CĂLIN GEORGESCU: „INFORMAȚIILE DESPRE PROTESTE ALE GALERIILOR SUNT FALSE”

JANDARMERIA, REACȚIE DUPĂ AUDIEREA LUI CĂLIN GEORGESCU: „INFORMAȚIILE DESPRE PROTESTE ALE GALERIILOR SUNT FALSE”
După ce Călin Georgescu a fost reținut și dus la audieri, au apărut speculații privind o posibilă reacție din partea galeriilor marilor cluburi de fotbal din București.
După ce Călin Georgescu a fost reținut și dus la audieri, au apărut speculații privind o posibilă reacție din partea galeriilor marilor cluburi de fotbal din București.
Reprezentanții galeriilor de la Dinamo și Rapid au negat orice intenție de implicare sau susținere pentru Călin Georgescu. Gheorghe Mustață, liderul Peluzei Nord FCSB, a refuzat să comenteze și a închis telefonul, conform Hotnews.ro.
În același timp, Jandarmeria Capitalei a emis un comunicat oficial, în care neagă existența vreunui plan de protest al ultrașilor.
„În mediul online au apărut informații conform cărora anumite galerii ale echipelor de fotbal din Capitală ar ieși pentru a protesta în spațiul public. Din verificările efectuate, aceste informații nu se confirmă și sunt complet false.”
Jandarmeria îi îndeamnă pe cetățeni să se informeze din surse oficiale pentru a evita răspândirea dezinformărilor care ar putea genera confuzie.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 11:53 - Ministrul Sănătății vrea negocieri directe cu Pfizer: ”Să găsim soluții pentru oameni și pentru România”
- 09:36 - Alexandra Păcuraru depune plângere penală împotriva lui Gigi Becali: „Aceste abuzuri, jigniri, umilințe, intimidări și amenințări trebuie să înceteze”
- 09:11 - Ilie Bolojan intervine în scandalul Pfizer: ”Vreau să aflu vinovații. Vom negocia cu compania zilele următoare”
- 08:44 - Atenționare de călătorie în Ungaria. Ce transmite MAE și cine sunt cei vizați
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News











