Advertising
Ilie Bolojan admite că s-a gândit la demisie: „Când nu voi mai fi premier, va fi o ușurare”

Ilie Bolojan admite că s-a gândit la demisie: „Când nu voi mai fi premier, va fi o ușurare”
Scris de Realitatea de Alba Publicat: 11 feb. 2026, 10:14
Premierul Ilie Bolojan a declarat, că s‑a gândit să‑și dea demisia în contextul tensiunilor din Coaliție și al criticilor interne.
Citește și
- 18:33Votul pentru Guvernul Veștea, sub semnul întrebării. PSD ia în calcul amânarea procedurii, după anunțul lui George Simion-SURSE
- 18:21Cum a mințit Oana Gheorghiu că nu urmărește nicio miză politică: „Am venit să pun stăpânire pe PNL!”
- 17:31Liberalul Alin Tișe, atac dur la adresa partidului său: „România are nevoie de un guvern!”
- 17:23Adrian Veștea discută cu George Simion. Soarta noului Guvern se decide la sediul AUR
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News
























