Dorin Nistor câștigă un nou mandat la primăria Sebeș

Dorin Nistor câștigă un nou mandat la primăria Sebeș
Dorin Nistor a obținut un scor de 61,81%
Liberalul Dorin Nistor, a câștigat fără emoții alegerile locale din 27 septembrie.Potrivit datelor parțiale, candidații la primăria Municipiului Sebeș au obținut urmatoareale rezultate:1. Dorin Nistor(PNL) 6476 voturi, 61,81% 2. Radu Cristian(PSD) 2187 voturi, 20,87% 3. Ioan Anghel( USR PLUS) 542, 5,17% 4. Tătaru Doru Mihai (PARTIDUL VERDE) 468, 4,46% 5. Topârcean Marius (AUR) 339 voturi, 3,23%6. Bădilă Silviu Ionel (PMP) 186 voturi, 1,77% 7. Besoiu Nicolae (ALDE), 123 voturi, 1,17% 8. Popa Nicolae(PSN) 90 voturi, 0,8% 9. Hădean Antoniu Sorin (Pro Romania) 63 voturi, 0,6%Sursa: Realitatea de Alba
Citește și:
- 21:51 - Oana Gheorghiu sfidează CSM-ul: „Da, sunt vinovată că am cerut eliminarea pensiilor speciale”
- 21:10 - Ana Maria Păcuraru, invitată la conferința de la Washington. Șeful companiei principale de gaz din SUA, la Realitatea PLUS
- 15:15 - Franța și Germania pregătesc o reformă majoră a diplomației UE. Kaja Kallas ar putea pierde o parte din atribuții
- 14:22 - Ana-Maria Păcuraru: NATO este în alertă din cauza dronelor explodate în România
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

























