Discursul lui George Simion, după aflarea primelor date din alegerile de azi

Discursul lui George Simion, după aflarea primelor date din alegerile de azi
Liderul AUR, George Simion, s-a adresat susținătorilor săi
După publicarea primelor sondaje cu privire la rezultatele alegerilor europarlamentare și locale care au avut loc azi, liderul AUR, George Simion, s-a adresat susținătorilor săi.
Redăm principalele idei din cadrul discursului rostit de George Simion:
„Ne gandim la fratii si surorile noastre din diaspora care au fost fortati ca caute un trai mai bun peste hotare dar care duc dorul tarii noastre, al bunicilor si al parintilor, al prietenilor in fiecare zi. Voi cei plecati peste hotare sunteti cei de care se tem coruptii comasati, pentru ca stiu ca nu va au cu nimic la mana, pentru ca ei se fac vinovati pentru faptul ca ati plecat din casele voastre printre straini.
Un gand pentru voi, toti micii antreprenori care v-ati incapatanat sa-si tina afacerile deschise intr-un mediu ostil, toti bunicii care au fost uitati la propriu de societate, toti tinerii care si-au vazut viitorul amanetat de catre o clasa politica incompetenta. Se gandesc unii si se intreaba de ce este AUR partidul cel mai votat de catre tineri.”
Alegeri europarlamentare. Perdanții exit-poll-ului: partidele lui Dacian Cioloș și al Dianei Șoșoacă nu au trecut pragul
Sursa: Realitatea din AUR
Citește și:
- 11:53 - Ministrul Sănătății vrea negocieri directe cu Pfizer: ”Să găsim soluții pentru oameni și pentru România”
- 09:36 - Alexandra Păcuraru depune plângere penală împotriva lui Gigi Becali: „Aceste abuzuri, jigniri, umilințe, intimidări și amenințări trebuie să înceteze”
- 09:11 - Ilie Bolojan intervine în scandalul Pfizer: ”Vreau să aflu vinovații. Vom negocia cu compania zilele următoare”
- 08:44 - Atenționare de călătorie în Ungaria. Ce transmite MAE și cine sunt cei vizați
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News











