Advertising
Bolojan, după întâlnirea cu Viktor Orban: Trebuie să lucrăm împreună pentru a întări interconectările de energie electrică între România și Ungaria

Bolojan, după întâlnirea cu Viktor Orban: Trebuie să lucrăm împreună pentru a întări interconectările de energie electrică între România și Ungaria
Scris de Realitatea de Alba Publicat: 3 dec. 2025, 16:27
Premierul Ilie Bolojan a făcut primul anunț după ce a discutat cu premierul Ungariei, Viktor Orban. Cei doi oficiali s-au întâlnit în timpul unei vizite planificate la nivel diplomatic.
Citește și
- 18:33Votul pentru Guvernul Veștea, sub semnul întrebării. PSD ia în calcul amânarea procedurii, după anunțul lui George Simion-SURSE
- 18:21Cum a mințit Oana Gheorghiu că nu urmărește nicio miză politică: „Am venit să pun stăpânire pe PNL!”
- 17:31Liberalul Alin Tișe, atac dur la adresa partidului său: „România are nevoie de un guvern!”
- 17:23Adrian Veștea discută cu George Simion. Soarta noului Guvern se decide la sediul AUR
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News
























