BECALI, SOMAT DE AUR SĂ PĂRĂSEASCĂ PARLAMENTUL! GEORGE SIMION: ”TREBUIE SĂ RESPECTE CERINȚELE PARTIDULUI”
BECALI, SOMAT DE AUR SĂ PĂRĂSEASCĂ PARLAMENTUL! GEORGE SIMION: ”TREBUIE SĂ RESPECTE CERINȚELE PARTIDULUI”
AUR îl somează pe Gigi Becali să își dea demisia atât din partid, cât și din Parlament
Liderul AUR îl somează pe Gigi Becali să părăsească Parlamentul, după ce acesta a intrat în jocul murdar de sabotare apreședintelui ales Călin Georgescu. Miliardarul a anunțat că vrea să candideze independent la alegerile din luna mai dacă George Simion refuză să se înscrie în cursă.
AUR îl somează pe Gigi Becali să își dea demisia atât din partid, cât și din Parlament, unde a ajuns datorită Alianței pentru Unirea Românilor, și să "își facă jocurile murdare în afara partidului". În acest fel poate candida independent la alegerile prezidențiale, așa cum a anunțat, de altfel, latifundiarul din Pipera că va intra în cursa electorală, în cazul în care George Simion nu va candida.
Nu este prima oară când Gigi Becali face presiuni asupra lui George Simion să intre în cursa prezidențială din luna mai a acestui an, în condițiile în care liderul suveraniștilor și-a anunțat susținerea pentru Călin Georgescu.
Simion a spus că nu va mai candida la alegerile prezidențiale, că îl va susține pe președintele ales de popor.
Mai mult decât atât, AUR strânge deja semnături pentru candidatura lui Călin Georgescu.
SURSA
Citește și:
- 15:28 - Comisia Europeană cere eliminarea controalelor la frontierele interne în mai multe state din spațiul Schengen
- 12:02 - Ședință de urgență la Guvern! Se aprobă ajutoarele pentru românii afectați de drona căzută în Galați
- 09:30 - Nicușor Dan anunță azi un guvern tehnocrat. Eugen Tomac va fi numit premier -SURSE
- 08:08 - Uniunea Europeană aprobă planul privind centrele externe pentru expulzarea migranților
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News














