Advertising
Trimiși în judecată și cu bunurile sechestrate

Trimiși în judecată și cu bunurile sechestrate
Scris de Monica Ghinet Publicat: 8 oct. 2020, 13:53
Procurorii din cadrul Direcției Naționale Anticorupție – Serviciul Teritorial Alba-Iulia au dispus trimiterea în judecată, în stare de libertate, a doi inculpați pentru săvârșirea a câte unei infracțiuni de folosire sau prezentare cu rea-credință de documente ori declarații false, inexacte sau incomplete, care are ca rezultat obținerea pe nedrept de fonduri europene, una săvârșită în formă continuată și cealaltă în formă simplă.
Citește și
- 19:12Vești bune pentru șoferi. Un nou tronson de autostradă se va deschide până la finalul anului -VIDEO
- 16:05Lovitură pentru șoferii români: România este singura țară din UE unde motorina a continuat să se scumpească
- 13:42Transelectrica accelerează investițiile în infrastructura energetică cu fonduri europene
- 12:59România, printre țările cu cele mai mari creșteri ale prețurilor la carburanți din Uniunea Europeană
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























