Advertising
Românii, obligați să aibă două joburi din cauza scumpirilor: ce spun oamenii

Scumpirile îi afectează pe români
Scris deRealitatea de Alba
Publicat2 iun. 2026, 08:03
Sursărealitatea.net
Românii sunt obligați să-și caute al doilea loc de muncă din cauza taxelor și scumpirilor! Din moment ce măsurile guvernanților au făcut ca oamenii de rând să trăiască la limita supraviețuirii, mulți dintre aceștia aleg să renunțe la zilele libere.
Citește și
- 10:32Băncile au închis robinetul creditelor. Deși stau pe un munte de lichiditate, dau tot mai puține împrumuturi – record negativ în Europa
- 08:21Analiză Daniel Udrescu: Ficțiunea intermedierii. Sincopele fiscale ale economiei colaborative
- 08:10Nota de plată a războiului cu Iranul: 40 de miliarde de dolari pentru SUA - Analiză CSIS
- 07:51România „reformată” de Bolojan: peste 21.000 de firme închise și un val de dizolvări în 2026
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























