Advertising
Românii, obligați să aibă două joburi din cauza scumpirilor: ce spun oamenii

Scumpirile îi afectează pe români
Scris deRealitatea de Alba
Publicat2 iun. 2026, 08:03
Sursărealitatea.net
Românii sunt obligați să-și caute al doilea loc de muncă din cauza taxelor și scumpirilor! Din moment ce măsurile guvernanților au făcut ca oamenii de rând să trăiască la limita supraviețuirii, mulți dintre aceștia aleg să renunțe la zilele libere.
Citește și
- 10:37Transportul public din Alba Iulia, blocat de protestul șoferilor STP
- 10:01Transportul public din Alba Iulia, blocat după protestul șoferilor care își cer salariile restante
- 09:33Topul pensionarilor săraci, în România. Moldova este „lider”. Câți români sunt obligați să „se descurce” cu 1.300 de lei pe lună
- 09:22Analiză Daniel Udrescu: Deficiențe legislative și constituționale privind prorogarea indexării pensiilor și propuneri de reformă
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

























