Advertising
Premierul Florin Cîțu: Am recuperat tot ceea ce am pierdut în pandemie. România are un grad de îndatorare mic

Premierul Florin Cîțu: Am recuperat tot ceea ce am pierdut în pandemie. România are un grad de îndatorare mic
Scris de Realitatea de Alba Publicat: 25 mai 2021, 08:54
Premierul Florin Cîțu susține că impactul economic al pandemiei de Covid-19 a fost atenuat și toate pierderile au fost recuperate. Cîțu a precizat că România este într-o situație economică foarte bună și avem un grad de îndatorare mic, iar creșterea economică se va situa între 6% și 9%.
Citește și
- 19:12Vești bune pentru șoferi. Un nou tronson de autostradă se va deschide până la finalul anului -VIDEO
- 16:05Lovitură pentru șoferii români: România este singura țară din UE unde motorina a continuat să se scumpească
- 13:42Transelectrica accelerează investițiile în infrastructura energetică cu fonduri europene
- 12:59România, printre țările cu cele mai mari creșteri ale prețurilor la carburanți din Uniunea Europeană
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























