Advertising
Virgil Popescu: Noile reglementări din energie îi îndeamnă pe toți să facă economie

Virgil Popescu: Noile reglementări din energie îi îndeamnă pe toți să facă economie
Scris de Realitatea de Alba Publicat: 2 sept. 2022, 09:50
Măsurile incluse în ordonața de urgență privind plafonarea și tarifele energie și gazelor naturale au fost gândite pentru a-i face pe români să fie mai economi, iar pe companiile din energie să le descurajeze să facă profituri nejustificate, a declarat ministrul Energiei, Virgil Popescu, la finalul ședinței de guvern în care a fost adoptată ordonanța de urgență.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:01Val de căldură extremă în Europa: primele victime și incendii devastatoare
- 07:58Realitatea Medicală cu Nicole Păcuraru: Câtă apă trebuie să bem cu adevărat?
- 07:36Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru: Fostul avocat al lui Donald Trump interviu bombă pentru Realitatea PLUS
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

























