VIDEO: Bărbat din Alba Iulia cercetat pentru tulburarea ordinii și liniștii publice

Bărbat din Alba Iulia cercetat pentru tulburarea ordinii și liniștii publice
Un bărbat din Alba Iulia a fost reținut de polițiști, fiind cercetat pentru lovire și tulburarea ordinii și liniștii publice.
Un bărbat din Alba Iulia a fost reținut de polițiști, fiind cercetat pentru lovire și tulburarea ordinii și liniștii publice.
https://www.facebook.com/problemedealba/videos/505463333391872/
La data de 19 noiembrie 2019, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Municipiului Alba Iulia au luat măsura reținerii, pentru o perioadă de 24 de ore, față de un bărbat de 31 de ani, din Alba Iulia, care este cercetat pentru tulburarea ordinii și liniștii publice și lovire au alte violențe.
În sarcina bărbatului s-a reținut faptul că, în noaptea de 16/17 noiembrie 2019, în timp ce se afla într-un local public din Alba Iulia, pe fondul unor discuții contradictorii purtate cu o femeie, i-ar fi adresat injurii, ar fi agresat-o și ar fi tulburat ordinea și liniștea publică.
În cursul zilei de azi, 20 noiembrie, reținutul va fi prezentat în fața procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Alba Iulia, pentru dispunerea măsurilor legale. Cercetările sunt continuate.
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

