Advertising
Ungaria scoate din nou carburanți din rezerva strategică! Premierul Peter Magyar anunță măsuri de urgență după prima ședință de Guvern

Peter Magyar (Profimedia)
Scris de Ionuț Nichita Publicat: 14 mai 2026, 07:54
Noul Executiv al Ungariei, condus de Peter Magyar, a anunțat că va utiliza din nou rezerva strategică de carburanți, pe fondul problemelor legate de aprovizionare și al situației economice complicate moștenite de la fostul guvern.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 15:53Arestări după bătaia dintre clanurile Ștoacă și Toboșaru. Conflictul a continuat și la poliție
- 11:37Andrew Tate, din nou în fața procurorilor DIICOT. Milionarul acuzat de viol a fost dus la audieri
- 11:30Grevă spontană la Fabrica de Arme Cugir. Angajații sunt revoltați că nu şi-au primit salariile
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

























