Un nou DECES în Alba cauzat de COVID 19 !
8 apr. 2020, 09:59
Actualizat: 8 apr. 2020, 09:59

Un nou DECES în Alba cauzat de COVID 19 !
Articol scris de Scris de Radu Ciobotea
Decesul cu numărul doi înregistrat în Alba, provocat de coronavirus: un bărbat de 90 de ani, care suferea și de alte boli.
Decesul cu numărul doi înregistrat în Alba, provocat de coronavirus: un bărbat de 90 de ani, care suferea și de alte boli.
Debut pe data de 06.04.2020 cu febră, dispnee, insuficiență respiratorie.
Pacientul a fost internat pe data de 06.04.2020 în SJU Alba Iulia, în Secția ATI cu sepsis cu punct de plecare pulmonar, bronhopneumonie, insuficiență respiratorie acută, tromboză venoasă profundă și COVID-19 în observație.
A fost confirmat pe data de 07.04.2020 în laboratorul DSP Alba și a decedat pe data 07.04.2020.
Citește și:
- 18:32 - Macron avertizează Kremlinul: „Nimic nu ne va abate de la sprijinul pentru Ucraina”
- 17:52 - Măsură urgentă la Lisabona: Portugalia scade taxele pe combustibil pentru a tempera creșterea prețurilor
- 17:19 - Hackeri pro‑iranieni ar fi atacat site‑ul ANAF. Gruparea acuză poziția președintelui Nicușor Dan în conflictul din Orientul Mijlociu
- 16:43 - Ilie Bolojan, reacție dură la boicotul simulărilor pentru Evaluarea Națională: „Responsabilitatea noastră este față de copii”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News











