Actualitate· 1 min citire

Un motociclist a intrat într-o stâncă. Accidentul a avut loc pe DN 67, direcția Șugag –Sebeș

moto

moto

Scris de Marius Paul Publicat: 4 iul. 2019, 12:58

La data de 03 iulie 2019, în jurul orei 09.26, pe DN 67, la kilometrul 127, în mediul rural, un tânăr, de 26 de ani, în timp ce conducea o motocicletă în direcția Șugag –Sebeș, într-o curbă la stânga, nu a adaptat viteza la condițiile de carosabil umed și a pierdut controlul asupra motocicletei întrând într-o stâncă.

În urma accidentului, motociclistul a suferit leziuni corporale grave și a fost transportat la spital.Motociclistul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.Cercetările sunt continuate.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate