Șoferul care a provocat accidentul mortal din județul Alba era BEAT

IMG-20190421-WA0007
Un tânăr de 30 de ani din comuna Pianul de Jos a murit duminică dimineața în urma unui accident provocat de un șofer de 31 de ani, aflat sub influența alcoolului.
În autoturism au fost 3 tineri, de 30, 31 si 26 de ani, toți din Pianu de Jos. Victima decedată are 30 de ani și se pare că era pasager pe bancheta din spate.În urma cercetarilor efectuate de politisti a rezultat că autoturismul a fost condus de tânărul de 31 de ani. Se pare că în momentul producerii accidentului acesta era sub influența alcoolului, valoarea indicată de aparatul etilotest fiind de 0,62 mg/l alcool pur in aerul expirat.


Acesta este cercetat sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de ucidere din culpa, vătămare corporală din culpă si conducere sub influența alcoolului. Foto : ISU Alba

https://realitateadealba.net/update-un-mort-si-doi-raniti-in-urma-unui-accident-rutier-in-comuna-pianu-judetul-alba/
Citește și:
- 21:33 - Istvan Kovacs arbitrează derby-ul Rapid – Dinamo. CCA trimite o brigadă de nivel Champions League în Giulești
- 21:21 - Ediția anului ”Culisele Statului Paralel"! Călin Georgescu revine în studioul Realitatea PLUS, față în față cu Anca Alexandrescu. Duminică, ora 20:55 - VIDEO
- 20:37 - Declarație incendiară a lui Trump în ziua 14 a războiului cu Iranul: „Este o onoare să ucid lideri iranieni”
- 19:49 - Trenuri electrice noi pe rutele lungi din România. Călătoria București – Timișoara durează aproximativ 12 ore
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News











