Advertising
Semnal de ALARMĂ! Românii cumpără cantități URIAȘE de medicamente FĂRĂ prescripție medicală - STUDIU

Semnal de ALARMĂ! Românii cumpără cantități URIAȘE de medicamente FĂRĂ prescripție medicală - STUDIU
Scris de Realitatea de Alba Publicat: 7 feb. 2022, 09:16
Românii cumpără medicamente cu punga! Asta arată datele celui mai recent studiu realizat pe această temă, iar în pandemie consumul de medicamente și suplimente alimentare aproape s-a dublat. Numai în 2021, țara noastră a înregistrat vânzări record, de peste 21 de miliarde de lei. Pe de altă parte, medicii avertizează că unii pacienți iau pastile fără să consulte un specialist, iar asta le poate agrava starea de sănătate.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:07Accident incredibil în Alba! Doi pensionari pe tricicluri electrice s-au ciocnit și au ajuns la spital
- 13:28CCR a respins sesizarea lui Nicușor Dan privind legea cotelor pentru ursul brun. Dublarea numărului de exemplare care pot fi extrase, liberă
- 12:34Predoiu, reacție după tensiunile din PNL: „Nu voi contesta o eventuală excludere”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























