Actualitate· 1 min citire

Ședință solemnă de Guvern, joi la Sala Unirii

sala unirii

sala unirii

Scris de Jilinschi Emanuel Publicat: 27 nov. 2018, 22:39

 Prim-ministrul Viorica Dăncilă și membrii Guvernului României vor participa joi, 29 noiembrie, la Alba Iulia, la ședința solemnă de Guvern dedicată celebrării Zilei Naționale a României în anul Centenarului Marii Uniri.

Mai multe despre programul și actele care vor fi discutate în ședință, nu există nici o informație oficială.

Acesta ar fi primul eveniment oficial în Sala Unirii, după ce la începutul acestui an a intrat într-un proces de reabilitare. Lucrările au vizat atât interiorul cât și exteriorul clădirii.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate