Satul Lancrăm rămâne fără apă
17 sept. 2018, 20:05
Actualizat: 17 sept. 2018, 20:05

apa-robinet
Articol scris de Scris de Jilinschi Emanuel
SC APA CTTA SA ALBA anunta într-un comunicat de presă, că în data de 19.09.2018, începând cu ora 7.00, datorită unor lucrări de mentenanță (spălarea rezervorului de la Stația de tratare a apei Petresti, FIR I) se va întrerupe alimentarea cu apă în localitatea Lancram.
Durata estimata a acestei lucrari este de 12 h.
La reluarea furnizarii apei potabile, pot apărea local depășiri ale parametrului turbiditate, situație în care se va proceda la purjarea apei (spălări locale), până la încadrarea în parametrii de calitate. Avand in vedere aceste lucruri, clienții sunt sfătuiți să folosească apa doar în scopuri menajere.
Eventualele perturbații, precum și zona în care ele apar, puteți să le semnalați imediat Dispeceratului Alba Iulia la numarul de telefon: 0258 – 834501, în vederea intervenției, se mai arată în comunicatul amintit.
Citește și:
- 10:53 - Premieră globală la București: Maestrul Nicolae Voiculeț lansează Orchestra Mondială a Păcii la Palatul Parlamentului
- 10:25 - Călin Georgescu: "Poporul plătește ca ei să îl îngenuncheze. Instanța conștiinței este superioară celei umane"
- 09:36 - Alexandra Păcuraru depune plângere penală împotriva lui Gigi Becali: „Aceste abuzuri, jigniri, umilințe, intimidări și amenințări trebuie să înceteze”
- 09:31 - Nava spaţială Orion a părăsit orbita Pământului
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News











