S-a urcat la volan după ce a băut bine și a dat nas în nas cu polițiștii

S-a urcat la volan după ce a băut bine și a dat nas în nas cu polițiștii
La data de 13 decembrie 2021, în jurul orei 18.00, polițiștii din Alba Iulia au depistat un bărbat, de 66 de ani, din Alba Iulia, în timp ce conducea un autoturism, pe strada Nazareth Illit, fiind sub influența băuturilor alcoolice.
La data de 13 decembrie 2021, în jurul orei 18.00, polițiștii din Alba Iulia au depistat un bărbat, de 66 de ani, din Alba Iulia, în timp ce conducea un autoturism, pe strada Nazareth Illit, fiind sub influența băuturilor alcoolice.
În urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,96 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.
Sursa: Realitatea de Alba
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:31 - Închisoare cu suspendare pentru un bărbat care a instigat pe internet la violențe împotriva magistraților
- 08:12 - Operațiunea „JUPITER 5”: Sute de percheziții și peste 100 de persoane vizate în dosare de criminalitate economică și contrabandă
- 08:01 - Bacalaureatul continuă cu proba de evaluare a competențelor de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























