Rotativa s-ar putea AMÂNA din cauza situației incerte din Rep.Moldova! Autoritățile române, în ALERTĂ

Rotativa s-ar putea AMÂNA din cauza situației incerte din Rep.Moldova! Autoritățile române, în ALERTĂ
Transferul de putere între PNL și PSD nu va avea loc în luna mai, dacă situația se va înrăutăți în Republica Moldova
Transferul de putere între PNL și PSD nu va avea loc în luna mai, dacă situația se va înrăutăți în Republica Moldova, au declarat surse guvernamentale pentru Realitatea PLUS. Mai mult, autoritățile române sunt îngrijorate că ofensiva începută de Rusia ar putea reuși.
Îngrijorări și-a exprimat și președintele Klaus Iohannis care asigură poporul moldovean că România îi este în continuare alături. Potrivit surselor Realitatea PLUS, premierul Nicolae Ciucă și liderul PSD Marcel Ciolacu au discutat să păstreze rotativa guvernamentală în această formă. Rocada urma să aibă loc la mai bine de un an și jumătate de când cele trei partide și-au dat mâna. Îngrijorările sunt tot mai mari în privința Republicii Moldova, mai ales nu mai are Guvern, iar Maia Sandu spunea că Rusia pregătește o răsturnare a regimului de la Chișinău.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 20:53 - Turismul românesc: din poveste de succes, în umbră a trecutului
- 19:34 - Alertă în Tulcea: obiect suspect asemănător unei drone și un proiectil cu explozibil, descoperite în localitatea Pardina
- 18:24 - Șoferița care a intrat cu mașina într-un bancomat din Galați este soția fostului ministru Victor Paul Dobre. O persoană a fost rănită
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News














