Actualitate· 1 min citire

Prinși cu druba-n sac.

6278faf725e9c91d3ee06b68b

6278faf725e9c91d3ee06b68b

Scris de Radu Ciobotea Publicat: 25 mar. 2019, 10:21

Poliţiştii din Cugir i-au identificat pe doi tineri din oraş ca bănuiţi de furtul a două motoferăstraie electrice. Prejudiciul a fost recuperat integral şi restituit păgubitului.

Poliţiştii de investigaţii criminale din cadrul Poliţiei Oraşului Cugir i-au identificat pe doi tineri, ambii de 17 ani, din Cugir, ca persoane bănuite de săvârşirea unui furt ce a fost sesizat poliţiei la data de 6 martie 2019.Se pare că, în după amiaza zilei de 5 martie, cei doi minori ar fi profitat de faptul că anexa unei locuinţe a fost lăsată neasigurată şi ar fi furat două drujbe a căror valoare a fost estimată de păgubiţi la 1.500 de lei.Prejudiciul a fost recuperat integral şi restituit păgubitului, iar pe numele celor doi minori a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracțiunii de furt calificat. 

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate