Prins în flagrant în timp ce sustrăgea 5.000 de marcote portaltoi

Prins în flagrant în timp ce sustrăgea 5.000 de marcote portaltoi
Un bărbat din Ciumbrud a fost prins, în flagrant, în timp ce a sustras 5000 de marcote portaltoi de pe un teren agricol ce aparține unui bărbat din Aiud.
Un bărbat din Ciumbrud a fost prins, în flagrant, în timp ce a sustras 5000 de marcote portaltoi de pe un teren agricol ce aparține unui bărbat din Aiud.
La data de 28 decembrie 2020, în jurul orei 13,45, în urma unei sesizări primită de la un cetățean, privind o posibilă faptă de furt, polițiștii din Aiud, împreună cu polițiștii locali și jandarmii, l-au depistat pe un bărbat de 38 de ani, din localitatea Ciumbrud, în timp ce sustrăgea 5.000 de marcote portaltoi, de pe un teren agricol care aparține unui bărbat din Aiud.
Prejudiciul, în valoare de 2.500 de lei, a fost recuperat și restituit păgubitului, iar față de bărbat a fost întocmit dosar penal, pentru furt.
Sursa: Realitatea de Alba
Citește și:
- 21:40 - JD Vance, trimis la Budapesta pentru a-l sprijini pe Viktor Orbán înainte de alegeri
- 21:14 - INTERVIU Exclusiv Realitatea Plus - Ana Maria Păcuraru cu William Donahue: „Republicanii vor avea o perioadă dificilă la urne din cauza prețului energiei”
- 20:15 - Fragmente de dronă descoperite pe litoral, la Tuzla. Autoritățile au intervenit de urgență
- 19:41 - Avion de vânătoare american doborât deasupra Iranului. Teheranul încearcă să captureze piloții
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News











