Advertising
Primăria Alba Iulia reamintește cetățenilor obligativitatea prevenirii și combaterii infestării cu ambrozia

Primăria Alba Iulia reamintește cetățenilor obligativitatea prevenirii și combaterii infestării cu ambrozia
Scris de Monica Ghinet Publicat: 8 iun. 2021, 14:40
Ambrozia artemisiifolia, plantă alergenă, trebuie distrusă de către proprietarii terenurilor pe care crește. Distrugerea se poate face prin cosire, smulgere sau erbicidare. Planta ambrozia produce cantități mari de polen, alergen foarte puternic, începând de la mijlocul lunii iulie, până spre finalul lunii septembrie.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:27PSD anunță că este gata să preia guvernarea după consultările cu Nicușor Dan: „Orice zi pierdută aduce minus în viața românilor”
- 12:05Antonela Roccuzzo, mesaj care a topit internetul după meciul lui Messi de la Mondial
- 11:28Intervenție cu focuri de armă în Capitală: polițiști atacați de un agresor înarmat
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























