Advertising
Prețurile carburanților, mai mici decât luna trecută. La ce să ne așteptăm din ianuarie: specialiștii trag un semnal de alarmă

Prețurile carburanților, mai mici decât luna trecută. La ce să ne așteptăm din ianuarie: specialiștii trag un semnal de alarmă
Scris de Realitatea de Alba Publicat: 20 dec. 2022, 08:48
Compensarea cu 50 de bani pe litrul de carburant nu se va prelungi și anul viitor, potrivit unor surse guvernamentale! Totul vine după ce în ultima perioadă prețurile la pompă au scăzut, iar acum, în majoritatea stațiilor de alimentare din țară, un litru de benzină se vinde în medie cu prețuri cuprinse între 6 lei și 10 bani și 6 lei și 25 de bani. Analiștii spun, însă, că prețurile ar putea crește din nou anul viitor din cauza interzicerii importurilor de petrol rusesc. În tot acest timp, austriecii plătesc prețuri asemănătoare cu cele de la noi.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 12:21Caz cutremurător în Italia: mamă și fiică româncă, găsite moarte într-un apartament din Torino
- 11:05Subiecte la Evaluarea Națională 2026: elevii ar fi avut texte literare și cerință de rezumat la română
- 10:25Călătorie de coșmar spre Varna și Istanbul: trenul plecat din București a mers 115 kilometri în șase ore. Locomotiva a luat foc
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























