Advertising
Premierul Ciucă: „Se împlinesc 32 de ani de la unul dintre cele mai dureroase momente ale istoriei noastre post-decembriste, Mineriada din 13-15 iunie 1990”

Premierul Ciucă: „Se împlinesc 32 de ani de la unul dintre cele mai dureroase momente ale istoriei noastre post-decembriste, Mineriada din 13-15 iunie 1990”
Scris de Realitatea de Alba Publicat: 13 iun. 2022, 09:54
Premierul Nicolae Ciucă a transmis, luni, la împlinirea a 32 de ani de la ”Fenomenul Piaţa Universităţii” şi Mineriada din 13-15 iunie 1990, că reprezintă o pagină din istoria recentă, asupra căreia consideră că suntem datori să reflectăm, pentru ca societatea românească să nu mai devină vreodată victimă a diversiunilor şi propagandei mincinoase.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:39Lovitură după lovitură pentru blonda lui Coldea în dosarul drogurilor. Alessia Păcuraru explică decizia magistraților
- 09:46România, la limita tehnică a importurilor de energie. Prețurile cresc alarmant - Analiză Realitatea Plus
- 21:35Mihai Stoica a răbufnit după eliminarea FCSB: „N-am văzut asemenea greșeli în 190 de meciuri europene”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























