Actualitate· 1 min citire

Poliţişti în Poşaga au recuparat 11 mc de material lemnos

lemn confiscat

lemn confiscat

Scris de Marius Paul Publicat: 20 feb. 2019, 15:55

Un bărbat din comuna Poşaga este cercetat pentru tăiere ilegală şi furt de arbori. Poliţiştii din Ocoliş şi Poşaga au recuperat 11 metri cubi de material lemnos.

La data de 19 februarie 2019, poliţiştii Posturilor de Politie Ocoliş şi Poșaga au efectuat un control în fondul forestier ce aparţine unui composesorat din zonă, în locul numit „Capul Dealului”.Cu această ocazie, poliţiştii au constatat că, în perioada 01 – 17.02.2019, un bărbat în vârstă 44 de ani, din comuna Poşaga, ar fi tăiat, fără drept şi fără să fie marcaţi de silvicultori, mai mulți arbori de esenţă foioasă.Poliţiştii au găsit la faţa locului cantitatea de 11,57 metri cubi material lemnos, pe care au indisponibilizat-o, în vederea confiscării.Faţă de bărbatul din comuna Poşaga, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârşirii infracţiunii de tăiere ilegală și furt de arbori precum şi pentru stabilirea întregii sale activităţi infracţionale.foto arhivă

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate