Advertising
Peste 5.000 de străini au fost depistați în situații ilegale, iar polițiștii de imigrări au emis aproximativ 4.300 de decizii de returnare și 875 de persoane au fost îndepărtate sub escortă

Peste 5.000 de străini au fost depistați în situații ilegale, iar polițiștii de imigrări au emis aproximativ 4.300 de decizii de returnare și 875 de persoane au fost îndepărtate sub escortă
Scris de Realitatea de Alba Publicat: 19 feb. 2023, 13:08
Peste 22.000 de activități specifice de control au fost desfășurate de polițiștii de imigrări, la nivel național, în anul 2022, pentru prevenirea și combaterea șederii ilegale și a muncii nedeclarate a străinilor pe teritoriul României. Au fost depistați în situații ilegale peste 5.000 de străini, aproximativ 4.300 de decizii de returnare au fost emise și 875 de persoane au fost îndepărtate sub escortă.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:54Alertă aeriană în Sulina. Două avioane F-16 și un elicopter PUMA SOCAT au fost ridicate de la sol
- 11:31Alertă hidrologică. Cod galben de inundații în bazine hidrografice din cinci județe, până la miezul nopții
- 11:24Iranul răspunde la amenințările lui Trump: Dacă SUA atacă infrastructura, "nicio picătură de petrol nu va trece prin ea”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

























