Advertising
Peste 125 milioane lei pentru investiții în drumuri, apă și canalizare, prin programul "Anghel Saligny"

Peste 125 milioane lei pentru investiții în drumuri, apă și canalizare, prin programul "Anghel Saligny"
Scris de Realitatea de Alba Publicat: 8 nov. 2022, 12:24
Cseke Attila, ministrul dezvoltării, lucrărilor publice și administrației, a semnat 10 noi contracte, finanțate prin Programul Național de Investiții „Anghel Saligny”, în valoare de 125.791.099,66 de lei, pentru modernizarea infrastructurii rutiere și extinderea rețelelor de alimentare cu apă și canalizare.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:38Misiune contracronometru în Cheile Bicazului. Salvamontiștii caută doi turiști care s-au rătăcit într-o zona cu pericol de cădere în gol
- 18:26Vântul puternic a făcut prăpăd în județul Bihor. Mai mulți copaci au fost doborâți pe carosabil
- 12:52Ministerul Sănătății: recomandări esențiale pentru populație în timpul valului de caniculă
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News


























