Actualitate· 1 min citire

O tânără a ajuns la spital din cauza unui șofer fără experiență

O tânără a ajuns la spital din cauza unui șofer fără experiență

O tânără a ajuns la spital din cauza unui șofer fără experiență

Scris de Monica Ghinet Publicat: 23 dec. 2022, 11:50

La data de 22 decembrie 2022, în jurul orei 22,45, pe strada Principală din localitatea Lopadea Nouă, un tânăr de 19 ani, din Aiud, în timp ce conducea un autoturism, a pierdut controlul asupra acestuia și a intrat în coliziune cu un stâlp situat pe partea dreaptă a drumului. 

La data de 22 decembrie 2022, în jurul orei 22,45, pe strada Principală din localitatea Lopadea Nouă, un tânăr de 19 ani, din Aiud, în timp ce conducea un autoturism, a pierdut controlul asupra acestuia și a intrat în coliziune cu un stâlp situat pe partea dreaptă a drumului.

În urma accidentului, o tânără de 20 de ani, din comuna Hopîrta, județul Alba, pasageră în autoturism, a suferit leziuni corporale ușoare și a fost transportată la spital.

Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, care a indicat faptul că nu era sub influența băuturilor alcoolice.

Cercetările sunt continuate, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Sursa: Realitatea de Alba

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Alba și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate